Agjencia Zhurnal.mk.

Deputeti ukrainas: 300 mijë njerëz në Mariupol kanë mbetur pa ujë, si pasojë e granatimeve të vazhdueshme ruse

Deputeti ukrainas Dmytro Gurin thotë se rreth 300 mijë njerëz në Mariupol, kanë mbetur pa ujë si pasojë e granatimeve të pandërprera ruse.

Deputeti me origjinë nga Mariupoli, tha se Rusia po tenton ta mbyt nga uria popullin në qytetin e rrethuar nga forcat ruse.

Ai ka theksuar se banorët e atjeshëm po jetojnë pa ujë, ngrohje dhe energji elektrike.

“Është e vështirë të shohësh sesi gjithçka është shkatërruar, duke filluar nga shkollat, universitetit dhe lagjet ku jam rritur”, tha Gurin. 

Related posts

Një foshnje në mesin e të therurve në Sidnej

Xh M

Irani kërcënoi me sulm, Netanyahu mbledh zyrtarët e lartë

Xh M

Breshëri raketash lëshohen nga Libani jugor drejt Izraelit verior

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy