Agjencia Zhurnal.mk.

Deputeti i BESËS – propozues i Ligjit për Korridorin 8, falenderon deputetët që e votuan

Shkup, 16 korrik – Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi si propozues i propozim ligjit për ndërtimin e korridorit 8, ka falenderuar nga foltorja e kuvendit të gjithë deputetët që e përkrahën dhe votuan këtë propozim ligj.

 

“I nderuar dhe privilegjuar që jam propozues i Ligjit, të miratuar sot në Kuvendin e RMV, për zgjedhje të partnerit strategjik, konsorciumit Amerikano-Turk, Bechtel dhe Enka për realizimin e proektit gjigant për korridorin 8, autostradës Tetovë-Gostivar-Bukojçan dhe Trebenishtë-Strugë-Qafë e Thanës, si dhe trasesë në korridorin 10-D, mes Prilepit-Manastirit.

Do të vazhdojmë me propozime tona të sjellim mirësi dhe benifite për popullin dhe shtetin”, tha deputeti Rexhepi.

Related posts

LSDM për 4 vjet i ka rritur pagat për gjashtë mijë denarë, ndërsa VMRO vetëm 1,700 denarë

Redaksia

Ka nisur takimi i Këshillit Qendror të Alternativës

Redaksia

Interesimi për vaksinim kundër Kovid-19 është duke u rritur – deri dje janë vaksinuar 358.686 qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More