Agjencia Zhurnal.mk.

Deputetët miratojnë mbi 10 projektligje

Mbrëmjen e sotme, deputetët kanë miratuar 12 projektligje, prej këtyre tetë janë për shëndetësi.

 

Kuvendi i Kosovës ka votuar 55 amendamentet dhe projektligjin për Odat e Arkitektëve dhe Inxhinierëve në fushën e ndërtimit.

Po ashtu, 12 amendamente për Projektligjin për Topografitë e Gjysmëpërçuesve. Deputetët e shumicës kanë votuar edhe për 17 amendamentet dhe Projektligjin për Dizajn Industrial.

Me 57 vota për, asnjë kundër dhe 10 abstenime, Kuvendi e ka miratuar projektligjin dhe 29 amendamentet për Patentë Shoferë.

Në mesin e tyre janë miratuar edhe projektligjet për Shëndetin Riprodhues, Transplantimin e Indeve dhe Qelizave, në lexim të dytë dhe të Shërbimin Mjekësor Emergjent, për Kontrollin e Duhanit, Mbrojtjen e të Ushqyerit me Qumësht Gjiri, Ndërprerjen e Shtatzënisë, Gjakun dhe Përbërësit e Gjakut dhe për të Drejtat dhe Përgjegjësitë e Banorëve të Kosovës në Sistemin Shëndetësor. 

Related posts

Tetë të vdekur nga COVID-19 dhe 68 raste pozitive

D V

Escobar: Ballkanit i duhet pajtim etnik dhe jo politika nacionaliste

D V

Krasniqi: Nëse Kurti e arrin një marrëveshje me Serbinë, ne e mbështesim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More