Agjencia Zhurnal.mk.

Denver Nuggets fitojnë titullin e parë në histori të klubit

Elita e basketbollit amerikan NBA ka një kampion të ri dhe ata janë Denver Nuggets.


Pas pesë ndeshjeve të zhvilluara në finalen e madhe, Nuggets kanë fituar katër prej tyre duke fituar edhe titullin e parë në histori të klubit.

Në ndeshjen e pestë finale, Nuggets kanë triumfuar me pesë pikë diferencë 94:89 duke triumfuar dhe duke festuar titullin e kampionit.


Related posts

Zbulohet klubi befasues që Tuchel dëshiron ta drejtojë pas largimit nga Bayern Munich

D V

Zidane gati për të marrë Bayern Munichun, por është në pritje të një klubi tjetër

D V

Faktohet sulmi seksual, gjykata spanjolle e dënon edhe zyrtarisht me shumë vite burg dhe para Dani Alvesin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy