Agjencia Zhurnal.mk.

Dënime për 68 shoferë të dehur në territorin e tërë shtetit

Shkup, 30 dhjetor – Mbrëmë në periudhën prej orës 18:00 deri ora 22:00, u zbatua kontroll i përforcar për sanksionimin e shoferëve të cilët i drejtojnë automjetet e tyre nën ndikimin e alkoolit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me ç’rast janë sanksionuar 68 shoferë.

Nga MPB sot informuan se kontrollet e përforcuara vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Apelojnë deri te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit.

Related posts

Grabiti disa banesa dhe një makinë në Kosovë, arrestohet efektivja e policisë shqiptare

D V

Bastisje në Manastir, arrestohet një person

Z.H

46 gjoba për autobusët që transportojnë nxënës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More