Agjencia Zhurnal.mk.

Dënim me 10 vite burg, për ushtarët që refuzojnë të luftojnë

Trupat ruse që refuzojnë të luftojnë në Ukrainë, mund të dënohen me 10 vite burg.

 

Mediat e huaja, bëjnë me dije se ky ligj u nënshkrua nga presidenti rus Vladimir Putin të shtunën dhe është miratuar nga parlamenti, raportojnë mediat e huaja.

Sipas asaj që raportohet, shumë ushtarë kanë refuzuar të luftojnë përballë Ukrainës, ndërsa disa po largohen nga vendi për të shmangur dërgimin me forcë në Ukrainë, raporton Sky News.

Related posts

Me bekimin e SHBA-së, kryeministri izraelit takohet me presidentin rus

D V

Forcimi i lirës, Erdogan: Meritë e politikës ekonomike

Z.H

BE-ja sanksionon zyrtarë qeveritarë dhe ligjvënës rusë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More