Agjencia Zhurnal.mk.

Demokratët në Fier votojnë për shkarkimin e Bashës, Luan Baçi: Pritet një pjesëmarrje deri në 80% të anëtarësisë

Demokratët fierakë sot që prej orës tetë të mëngjesit i janë drejtuar kutive të votimit për të votuar shkarkimin e Lulzim Bashës nga posti i kryetrit të PD.

 

Votimi do kryhet në disa qendra votimi, por dy qendra kryesore do të jenë në ish godinën e UFO, pasi zyra e degës PD në Fier është e mbyllur ditë më parë me urdhër të Bashës.

Deputeti dhe ish kryetari i PD, i kësaj dege, Luan Baci ka pohuar se në UFO do jenë dy qendra votimi për qytetin e disa zona, por qendra votimi do të ketë në Ndërmenas, Vajkan, Cakran, Levan, Libofshë. Pritet një pjesëmarrje në votim të anëtarësisë deri në 80%, pohoi Luan Baçi.

Related posts

Gazetares italiane që tha “hidhini në det shqiptarët” i sekuestrohet pasuria miliona euro

I Z

Shtohen infektimet dhe vdekjet nga Covid në Shqipëri: 591 raste të reja dhe 9 humbje jete

D V

Rama publikon pamje nga aksioni i pastrimit: Mos hidhni mbeturina rrugëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More