Agjencia Zhurnal.mk.

Demantohet zv.ministri i Drejtësisë së Kosovës, nuk do të takohet me “Grupin e Kumanovës”

Shkup, 8 dhjetor – Zëvendësministri i Drejtësisë Agim Nuhiu ka konfirmuar se nesër do të ketë një takim me homologun e tij kosovar Blerim Salahu, por se takim me qytetarët e Kosovës të dënuar për rastin “Lagja e Trimave” nuk është planifikuar.

 

Në një prononcim për MIA, Nuhiu pasditen e sotme tha se do të takohet me Salahun dhe se ishte planifikuar takim me menaxhmentin e burgut të Idrizovës, por jo edhe me të burgosurit.

Në një intervistë për televizionin e Kosovës T7 mbrëmë, Salahu ka thënë se pas komunikimit me Ministrinë e Drejtësisë së Maqedonisë, ka marrë lejen që të enjten të vizitojë “Grupin e Kumanovës”.

Related posts

Taravari: BDI po digjet nga koalicioni ynë me VMRO-në! Kundërpërgjigjet BDI-ja

R Zh

Svillanoviq: Moskuptimi bilateral të mos shfrytëzohet për stopim të eurointegrimit

Z H

Visar Ganiu viziton Dyqanxhikun e Seravën (FOTO)

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More