Agjencia Zhurnal.mk.

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 18-të të Superligës, ja kush e drejton derbin e javës

Kjo javë, njëherit do të jetë edhe përmbyllëse e stinorit vjeshtor të këtij edicioni, shkruan Gazeta Olle.

Derbi i javës zhvillohet të dielën në Suharekë, atje ku Ballkani e pret Gjilanin në ndeshjen e cila do edhe do ta përcaktojë kampionin e stinorit vjeshtor.

Janë deleguar gjyqtarët që do ti gjykojnë duelet e xhiros së 18-të.

Gjyqtar kryesor në derbin Ballkani – Gjilani, është caktuar Gramos Shala, me asistentët Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj. Gjyqtar i katërt, Eridon Podvorica, ndërsa në VAR, Burim Jahmurataj.

Duel tjetër interesant zhvillohet të shtunën në mes të Llapit dhe Prishtinës. Gjyqtar kryesor i kësaj ndeshje është caktuar Valbon Hoxha, me asistentët Zgjim Rahimi dhe Fatos Jakupi. Gjyqtar i katërt, Selim Isufi, ndërsa në VAR, Mervan Bejtullahu.

Delegimet e plota: 

/Gazeta Olle/

Related posts

Maksim Dimitrievski: Kjo është e papranueshme, duhet të ketë përgjegjësi

N E

22 viktima dhe 118 raste të reja me Covid, 93 prej tyre vetëm në Shkup

Z.H

Mungesa e Mijallkovit në gjykim/ “Përplasje” mes burgut të Strugës dhe Gjykatës Penale

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More