Agjencia Zhurnal.mk.

Delegohen gjyqtarët e javës së gjashtë në BKT Superligë, ja kush e gjykon derbin Drita – Gjilani

Kjo javë është e rezervuar për derbin e madh lokal mes Dritës dhe Gjilanit, që do të zhvillohet ditën e diel, në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë.

Federata e Futbollit të Kosovës tanimë ka deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e javës së gjashtë në Superligë.

E derbin e madh gjilanas do ta drejtojnë gjyqtarët nga ky qytet, ku kryesori i është besuar Shpëtim Murtezit me ndihmësit Fatlum Jashari e Hekuran Osmani.

Gjyqtar i katërt do të jetë Mervan Bejtullahu, derisa në VAR janë Valbon Hoxha e Granit Hyseni.

Ndeshje tjetët itneresante do të zhvillohet edhe të shtunën, ku Llapi pret Drenicën, ku këtë takim e drejton Genc Nuza me ndihmësit Fatlum Berisha e Bujar Selimaj.

 

Related posts

Sadi Bexheti me paraqitje emocionale: Tetova është qyteti im, sot është lënë në harresë (Video)

D V

Politikat qeveritare të përqendrohen në rritjen e përfitimeve nga formalizimi i mikrobiznesit

Xh M

Deri në orën 15:00 në Qendër Zhupë, jehona ishte 32.8 për qind

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More