Agjencia Zhurnal.mk.

Delegacionin për në Vatikan do e drejtojë kryeministri Kovaçevski

Shkup/Romë, 14 Maj – Nga kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njoftojnë se presidenti nuk do të udhëtojë në Romë, me rastin e nderimit të iluministëve pansllavë shenjtorët Shën Kirili dhe Metodi.

Nga aty shtuan se delegacioni do të udhëhiqet nga kryeministri Dimitar Kovaçevski.

“Presidenti nuk do të udhëtojë në Romë. Sipas rotacioneve të udhëheqjes shtetërore, që është një praktikë e kahershme, këtë vit delegacioni shtetëror në Vatikan me rastin e nderimit të iluministëve pansllavë shenjtorët Shën. Kirili dhe Metodi, do të udhëhiqet nga kryeministri Dimitar Kovaçevski”, tha kabineti i Presidentit.

Related posts

Tre muaj presim përgjigje nga Qyteti i Shkupit për gjendjen e Sallës Universale

Xh M

Interior Minister Spasovski says that robberies are on the decline

Z.H

Mision i OBSH-së për reformat ndaj emergjencave të shëndetit publik

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More