Agjencia Zhurnal.mk.

Delegacioni i Emirateve të Bashkuara Arabe priten në takim nga Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani sot ka takuar delegacionin e Emirateve të Bashkuara Arabe që po qëndrojnë në Kosovë.

Delegacioni i cili u prit në takim nga presidentja Osmani, sot kanë marrë pjesë edhe në inaugurimin e spitalit pediatrik në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) në Prishtinë.

Spitalit pediatrik kirurgjik “Sheikha Fatima” është donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ky spital ofron shërbimet më moderne për trajtimin e fëmijëve dhe vlera e tij kap shifrën 22 milionë euro.

Me gjithsej 100 shtretër në dispozicion dhe teknologji më moderne spitali “Sheikha Fatima” do ofrojë shërbime të reja spitale në diagnostikimin e sëmundjeve dhe shërimin e sëmundjeve për fëmijët e Kosovës.

Related posts

KQZ: Votuesve nuk do t’iu kërkohet dëshmia e vaksinimit

D V

Kurti: Plani për shkëmbim territoresh ka dështuar, por ideja s’ka vdekur

Xh M

Rrëfimi për familjen Jashari: Serbët tentuan t’i varrosin në një gropë masive dhe larg mediave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More