Agjencia Zhurnal.mk.

Del në shitje OnePlus Nord 2 5G, këto janë çmimet e këtij telefoni inteligjent

OnePlus Nord 2 vjen në 2 versione dhe 2 ngjyra. Ai është në dispozicion tani.

 

Pasardhësi i OnePlus Nord, Nord 2 5G, është shpallur zyrtarisht.

Ka një ekran AMOLED 6.43 inç me një rezolutë prej 2,400 x 1,080 pikselë.

Shkalla e rifreskimit është 90 Hz. Kamera kryesore ka 50 megapikselë, dhe ka edhe një aparat fotografik me kënd të gjerë 8 MP. Kamera e përparme ka 32 megapikselë.

Bateria është 4.500 mAh. Karikimi i shpejtë mbështetet me 65 vat.

Ngarkuesi përkatës i fuqishëm përfshihet me këtë telefon. Asnjë çip Snapdragon nuk përdoret si procesor, por një MediaTek Dimensity 1200-AI.

Sipas OnePlus, ky çip u zhvillua ekskluzivisht për OnePlus.

Dizajni dhe çmimet

Nord 2 5G tani është në dispozicion në ngjyrat Blue Haze dhe Grey Sierra. Këtu janë çmimet:

8 GB RAM, 128 GB hapësirë ​​ruajtëse: 399 euro
12 GB RAM, 256 GB hapësirë ​​ruajtëse: 499 euro

Kujtesa nuk mund të zgjerohet me një kartë microSD. Pra, duhet të mendoni me kujdes se sa hapësirë ​​ju nevojitet para se të blini.

Related posts

Video-loja FIFA 22 vjen në muajin tetor – publikohet një video e shkurtër promovuese

D V

TikTok fshin miliona llogari të përdoruesve të moshës së mitur

Lea Muslija

Publikohet traileri i video-lojës “Call of Duty: Vanguard”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More