Agjencia Zhurnal.mk.

Deklaratë për media e shefes së ODIHR-it për monitorimin e zgjedhjeve lokale

Shkup, 17 tetor – Deklaratë për media e shefes së Misionit monitorues të Zgjedhjeve lokale të ODIHR -it në Maqedoninë e Veriut, Tana de Zulueta, e cila do të vizitojë vendvotimin nr. 2805 të Komunës Qendër.

 

Vëzhguesit e OSBE-ODIHR janë të shpërndarë nëpër gjithë vendin. Shefja e këtij misioni vëzhgues, Tana De Zulueta, tha se të angazhuar janë 165 vëzhgues.

Sipas saj, ky numër është i mjaftueshëm për të monitoruar këtë procesin zgjedhor.

Sa u përket defekteve me aparatet për votim për identifikimin biometrik të qytetarëve, De Zulueta tha se mbajnë shënime dhe pasqyra e përgjithshme do të shihet në fund të ditës.

Related posts

VMRO-DPMNE: Filipçe sot ishte zëdhënës i LSDM-së, jo ministër i Shëndetësisë

D V

OET: Masat e reja vështirësojnë qëndrimin e qytetarëve jashtë vendit

Redaksia

Nikollovski nga VMRO-DPMNE: Votëbesimin e lëmë, kërkojmë zgjedhje të shpejta parlamentare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More