Agjencia Zhurnal.mk.

Deklarata e Ibrakoviq pas humbjes nga Malisheva

Prishtina e ka nisur në mënyrën më të keqe stinorin pranveror në Superligën e Kosovës.

Kryeqytetasit janë mposhtur me rezultat 2-1 në udhëtim te Malisheva, në kuadër të xhiros së 19-të, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes ka folur trajneri Abdulah Ibrakoviq, i cili tha se Malisheva ishte shumë agresive.

“Loja ka qenë defensive, Malisheva ka qenë shumë agresive dhe ka ardh deri te kjo që ndodhi sot. Nuk luhet loja me emra por luhet me fitu duelin” – tha trajneri i Prishtinës.

Edhe me ketë humbje, Prishtina po vazhdon te mbetet mbrapa në garën për titull.

Aktualisht, Prishtina rënditet në pozitën e pestë me 24 pikë, kurse Malisheva rënditet në pozitën e shtatë me 22 sosh.

/Gazeta Olle/

Related posts

MPJ i Ukrainës, Kuleba: E ftoj Bujar Osmanin dhe treshen e OSBE-së për mbledhje urgjente në Ukrainë

Redaksia

40 pjesëtarë të ARM, bëhen pronarë të banesave ku kanë jetuar me dekada

Xh M

Emërohen tre anëtarë të rinj të Këshillit të drejtorëve të “Maqedonia 2025”

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More