Agjencia Zhurnal.mk.

Dëgjohen të shtëna armësh edhe në Rudar

Edhe nata e sotme po vazhdon me tensione në Veri të Mitrovicës. Burime të sigurta i kanë thënë Insajderit se të shtëna armësh janë dëgjuar krejt në afërsi të Policisë së Kosovës në Rudar.

Jo larg vendit ku janë stacionuar policia kosovare ka edhe prezence të ushtarëve të KFOR’i.

Policia e Kosovës ende nuk është deklaruar për rastin. E as ministri Xhelal Sveçla përkundër përpjekjeve të vazhdueshme të Gazetës për të marr informata për gjendjen aktuale në Veri.

Nëpër rrjete sociale tashmë ka filluar që të qarkullojë një video që thuhet se është helikopter i KFOR në Rudar.

Ndërsa një orë më parë, Insadjeri raportoi edhe për një shpërthim në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë.

Related posts

Kurti takim me mërgatën në Gjermani: Regjistrohuni, votoni dhe investoni në Kosovë

D V

Sot mblidhen katër komisione parlamentare në Kuvend

D V

Mblidhet Kuvendi, në rend dite marrëveshja për tunelin Tetovë-Prizren

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky