Agjencia Zhurnal.mk.

Dedikimi i ‘Lewandowskit’ të Ballkanit pas golit të parë në Superligë

‘Lewandowski’ i Ballkanit, apo Albion Rrahmani, e ka realizuar golin e parë me fanellën e skuadrës nga Suhareka në kampionat.

Rrahmani ka shënuar pikërisht ndaj ish-ekipit të tij, Malishevës, të cilin Ballkani e mposhti me rezultat 2-0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 15-të në Superligë.

Sulmuesi nga Podujeva realizoi në minutën e 76’ të ndeshjes, kurse golin e dytë për ‘portokallinjtë’ e shënoi Ermal Krasniqi në minutën e 90+1’.

Golin e parë me fanellën e Ballkanit, Albion Rrahmani, i’a ka dedikuar gjyshit të tij, i cili ka ndërruar jetë 9 vite më parë.

“Kete gol ja dedikoj Gjyshit tim te ndjer qe sot para 9 vite nderroi jet Gjysh faleminderit per keshillat e tua te pandalshme, pom mungon shum Tedua”, ka shkruar Rrahmani në facebook.

Më poshtë keni postimin e plotë të futbollistit të Ballkanit.

Related posts

Kriza energjetike ka treguar dobësitë e sistemit, vlerëson sektori i biznesit

Z.H

Bilanci i 24 orëve të fundit Covid-19

Xh M

Čanak trondit me deklarata: Rusët planfikojnë vrasjen e Vuçiqit dhe luftë në Ballkan

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More