Agjencia Zhurnal.mk.

Debat për shpërnguljen e të rinjve

Shkup, 29 prill – Forumi për ndryshime arsimore sot organizon debat publik me temën “Shpërngulja e të rinjve me arsim të lartë: A përgatit RMV-ja fuqi punëtore për vendet e BE-së?”.

Në debatin në Info Qendrën e BE-së janë paralajmëruar të marrin pjesë ministri i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri, zëvendësambasadori i BE-së në Shkup Xhulijan Vasalo, profesori universitar Admirim Haliti dhe avokatja studentore pranë Universitetit “Shën Cirili e Metodi”, Viktoria Postolovska. 

Related posts

Kryeministri shqiptar/ Selmani: Mund ta pësojë fatin e dështimeve

Xh M

Hidhen poshtë akuzat ndaj tij, deklarohet Arafat Muaremi

Xh M

Ahmeti ndjek nga afër trajnimin për Zgjedhjet e brendshme një anëtar një votë brenda BDI

Xh M