Agjencia Zhurnal.mk.

De Laurentiis i gatshëm të shpërblejë me bonuse të mëdha skuadrën dhe stafin e Napolit

Napoli po përgatitet për festimet e Scudettos dhe presidenti Aurelio De Laurentiis ka përgatitur një shpërblim fitimprurës për lojtarët dhe stafin e tij.

Klubi napolitan është vetëm disa javë larg sigurimit të titullit të tyre të parë në ligë në më shumë se tre dekada.

Ata janë gjithashtu në një përpjekje serioze për të gjetur lavdinë në Ligën e Kampionëve, duke qenë një nga favoritët e mbetur përkrah skuadrave si Manchester City dhe Bayern Munich.

Napoli i Luciano Spallettit ka qenë një nga skuadrat më elektrike në Evropë këtë sezon dhe nuk ka treguar shenja të ngadalësimit, diçka për të cilën De Laurentiis dëshiron t’i shpërblejë ata.

Sipas mediumit Il Mattino, De Laurentiis ka përgatitur një bonus të madh të Scudettos për skuadrën e Napolit, i cili do t’i komunikohet javën e ardhshme.

Aktualisht, Spalletti ka një ‘klauzolë Scudetto’ në kontratën e tij, kështu që presidenti i Napolit donte të siguronte që lojtarët të shpërbleheshin në mënyrë të barabartë për përpjekjet e tyre.

Bonusi nuk do të shkojë vetëm për lojtarët, por i gjithë stafi teknik dhe mjekësor do të shpërblehet për punën e tyre. 

Related posts

Fitore të vazhdueshme, Guardiola rrëfen sekretin e suksesit të tij si trajner

Xh M

Dembele: Ëndrra ime është të fitojë titullin e Kampionëve me Barçën

Xh M

Interi siguron pjesmarrjen në Champions për sezonin e ardhshëm

Xh M