Agjencia Zhurnal.mk.

David Alaba shënon super gol nga goditja e dënimit ndaj Sheriff Tiiraspol në Ligën e Kampionëve

Real Madridi po luanë ndaj Sheriff Tiraspolit në Ligën e Kampionëve si mysafir, ku pjesën e parë e ka mbyllur në epërsi prej dy golash.

 

Mbretërit kishin katër raste para se të shënohej goli, duke rrezikuar nga këndë të ndryshme.

Zhvillohej minuta e 30-të e takimit kur mbrojtësi David Alaba nga një gjuajtje dënimi me një goditje të bukur nga jashtë zonës shënoi për 1-0.

Ky ishte goli i parë i austriakut në Ligën e Kampionëve.

Krejt në fundin e pjesës së parë edhe Toni Kroos arriti të shënojë për 2-0.

Mbretërit janë në rrugë të mirë që të marrin fitore dhe kreun e grupit.

Related posts

10 futbollistë shqiptarë në kombëtaren e Zvicrës, shumë prej tyre nga Maqedonia

I Z

Mourinho shpërthen për humbjen në derbi ndaj Lazios: Gjyqtari dhe VAR prishën gjithçka, mungon një penallti dhe një karton i kuq

D V

Të gjithë po pyesin se si Sadio Mane e humbi këtë mundësi për gol

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More