Agjencia Zhurnal.mk.

Dashtevski: Arsovska kryeson kundër Shilegovit me 7.800 vota

Shkup, 18 tetor – Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Bashkinë e Shkupit shkojnë kryetari aktual dhe kandidati i LSDM-së, Petre Shilegov me 77.852 vota dhe kandidatja e OBRM-PDUKM-së, Danella Arsovska me 85.657 vota, tha sonte kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski në konferencën sotme për shtyp.

 

Sipas tij, sa i përket votave për këshillin e qytetit të Shkupit, OBRM-PDUKM ka më së shumti vota 78.538, me të cilat aktualisht do të fitonin 17 këshilltarë.

“LSDM fitoi 52.431 vota, pra 12 këshilltarë. BDI ka 26.338 vota dhe 4 këshilltarë, PLD/RDM 8.152 vota dhe 2 këshilltarë, ASH-A 11.447 vota dhe dy këshilltarë”, njoftoi Dashtevski.

Related posts

Vaksinohet 47% e popullsisë në Maqedoninë e Veriut

D V

Fillon sesioni vjeshtor, Parlamenti nën hijen e zgjedhjeve lokale

Z H

Ajri i ndotur përfshin Maqedoninë e Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More