Agjencia Zhurnal.mk.

Dardan Çaka gjyqtari më i mirë në Kosovë

Ashtu siç pritej edhe ndodhi, Dardan Çaka është gjyqtari më i mirë i vitit në Kosovë.

Gjyqtari i talentuar ka pasur një vit fantastik në gjykimin e ndeshjeve të Superligës së futbollit në Kosovë.

Vushtrriasi tregoi autoritet dhe thuajse nuk ka gabuar në asnjë ndeshje ku me plot meritë ka marrë çmimin si gjyqtari më i mirë në Kosovë.

Çaka ka drejtuar dhjetëra ndeshje këtë vit, derisa notat e tij ishin të gjitha të larta.

Për Çakën kjo është hera e parë që merr çmimin si më i miri i vitit.

Vlen të ceket se Çaka ende nuk e ka stemën e FIFA-s, por një gjë të tillë e meriton shumë.

/Gazeta Olle/

Related posts

Futbollisti i njohur e konfirmon largimin nga Drita

Redaksia

Pendarovski për iftar në Kondovë të Sarajit

Xh M

Me Greqinë do të vendoset shkëmbim elektronik i informatave doganore

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More