Agjencia Zhurnal.mk.

Daniel Radcliffe nuk do të shfaqet në serialin e ardhshëm të “Harry Potter”: Jam i emocionuar të shoh se çfarë bëjnë njerëzit e tjerë me të

Daniel Radcliffe ka lëvizur nga roli i Harry Potter, personazhi i dashur që ai portretizoi më parë në filmat “Harry Potter” bazuar në serinë e librave më të shitur të autores JK Rowling.

Pra, kur ai u pyet nëse ai ka ndonjë plan për të qenë pjesë e serisë së ardhshme të Max TV, Radcliffe tha në një intervistë me Access Hollywood të botuar të hënën ai siguroi se nuk ka pasur ndonjë diskutim për këtë.

“Unë mendoj se është shumë e ngjashme, ata do të shkojnë për një serial të ri dhe do të ketë dikush tjetër që luan Harryn, kështu që mendoj se do të jetë shumë e çuditshme për mua të paraqitem”, tha Radcliffe për idenë që ai të shfaqet në serial për magjistarin ikonë titullar dhe shkollën që ai ndjek, shkruan CNN.

Foto: Getty Images

“Jam shumë i emocionuar të shoh se çfarë bëjnë njerëzit e tjerë me të”, tha aktori duke e krahasuar ritregimin në ekran të historisë së Potterit me mënyrën sesi historia e Sherlock Holmes është riinterpretuar kinematografikisht në mënyra të ndryshme.

“Unë mendoj se seria e librave “Potter” do të ishte gjithmonë më e madhe se një interpretim apo një ekskluzivitet, kështu që do të ishte mirë të shihje që pishtari të kalonte te dikush tjetër”, tha ai.

Warner Bros dhe Max – të cilët janë pjesë e Warner Bros Discovery, njoftuan në prill se studioja po prodhon një seri televizive “Harry Potter” me skenar, me premtimin se shfaqja e re do të jetë një “përshtatje besnike” e seris së librave të Rowling. Autorja, e cila botoi librat “Potter” midis 1997 dhe 2007, po shërben gjithashtu si producent ekzekutiv.

Foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Seriali pritet të zgjasë për një 10 vjet të paprecedentë me premtimin se çdo sezon “do të jetë autentik për librat origjinalë dhe do të sjellë Harry Potter dhe këto aventura të pabesueshme për audiencë të re në mbarë botën, ndërsa filmat origjinalë, klasikë dhe të dashur do të mbeten në thelb”,

Seriali televiziv do të shfaqë një kastë me fytyra të reja të reja që ende nuk janë shpallur për të marrë rolet e bëra të famshme në filmat “Potter” nga Radcliffe, Emma Watson dhe Rupert Grint, i cili luajti si Potter, Hermione Granger dhe Ron Weasley, respektivisht, ndërmjet 2001 dhe 2011.

Ndërkohë, Radcliffe aktualisht luan në serialin komik të TBS “Miracle Workers” përkrah Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Jon Bass dhe Steve Buscemi. Sezoni 4 i shfaqjes do të shfaqet premierë më 10 korrik.

Related posts

Adriana Lima zgjedh një pamje natyrale teksa rikthehet në tapetin e kuq në Mynih, pasi bëri bujë me paraqitjen në premierën e ‘Hunger Games’

D V

Gani Gërmia, Bucit: Më gënjeshtar, më i pabesë se ti nuk ka

D V

Abbey Clancy sjell fotografi të mrekullueshme para se të shkonte në “British Fashion Awards”

D V