Agjencia Zhurnal.mk.

Dani Alves bëri një asistim brilant në debutimin e tij në La Liga pas rikthimin në moshën 38-vjeçare

Dani Alves bëri një rikthim mahnitës në La Liga pasi bëri një asistim të egër për golin e Barcelonës kundër Granadës mbrëmjen e së shtunës.

Legjenda braziliane është kthyer te Barca për një periudhë të dytë pas ndërprerjes së kontratës me Sao Paulo dhe bëri paraqitjen e parë të “epokës së dytë” në Copa Del Rey të enjten mbrëma.

Atij iu dorëzua një vend titullari i dytë radhazi të shtunën mbrëma dhe dëshmoi se ka ende cilësi të jashtëzakonshme në krahun e djathtë të mbrojtjes, edhe në moshën 38-vjeçare.

Alves u tregua i jashtëzakonshëm duke bërë një asistim të bujshëm nga thellësia për Luuk de Jong, i cili shënoi me kokë për 0-1.

Ky asistim tregoi cilësitë e vjetra të Alvesit, dhe me të vërtetë i ktheu vitet e lavdisë në ngjyrat e Barçës.

Në vazhdimin e kampionati, braziliani pritet të jetë i rëndësishëm për ekipin e Xavit, pasi kanë hasur shumë vështirësi në gjysmë sezonin vjeshtor. 

Related posts

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

D V

Legjenda e Athletic Bilbaos, Iker Muniain do të largohet nga klubi pas 15 vitesh

D V

Gjiganti anglez hap negociatat me Feyenoordin për trajnerin Arne Slot

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky