Agjencia Zhurnal.mk.

Dallku komenton momentin e penalltisë: Jemi duke u penalizuar, loja e futbollit është një lojë burrash dhe ashtu duhet të luajmë

Dukagjini barazoi 1-1 në shtëpi ndaj Gjilanit, në një ndeshje mjaft interesante, shkruan Gazeta Olle.

Pas takimit, trajneri Armend Dallku komentoi takimin dhe përgëzoi Gjilanin për lojën.

“Meritum më shumë, por për pak sa nuk humbëm edhe këtë pikë. Dëshira e të gjithëve ishte që të jepnim gol.

“Më gëzon fakti që lojtarët po e kryejnë detyrën sikurse edhe jemi pajtuar. Nuk e kemi lënë që të rrezikojmë shumë, neve na mbetet punë për të bërë. Me një angazhim të tillë, mund të dalim nga fundi i tabelës”.

“Më pengon fakti që jemi pezulluar disa herë nga penalltitë këtë sezon, për një shtyrje të vogël për një prekje të vogël, jemi duke u penalizuar. Loja e futbollit është një lojë burrash dhe ashtu duhet të luajmë”, tha Dallku për Art Sport.

/Gazeta Olle/

Related posts

Fillon gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor 2022/2023

Z.H

Kryeministrit Zaev mori pllakë nga studentët e UEJL-së për mbështetje dhe realizimin e politikave rinore

D V

Gjoba për një parkim të gabuar në Qendër do të kushtojë 3.500 denarë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More