Agjencia Zhurnal.mk.

Dalin shtesat për muajin tetor për 86 mijë fëmijë përfitues

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka njoftuar se kanë ekzekutuar pagesat e shtesave për fëmijë, për rreth 86 mijë përfitues, për muajin tetor.

 

Murati ka theksuar se kanë pasur enorm aplikimesh, transmeton Telegrafi.

“Pas zgjerimit të masës për shtesat e fëmijëve, kemi pasur një fluks enorm aplikimesh. Dhe sot më në fund, pas validimeve të nevojshme, është ekzekutuar pagesa e shtesave për fëmijë, për rreth 86 mijë përfitues, për muajin tetor”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndryshe, të gjitha nënat që kanë lindur fëmijë nga 1 janari i vitit 2015 mund të aplikojnë për shtesa për fëmijë.

Për të aplikuar për Shtesa për Fëmijë referojuni vegëzës në vijim: https://ekosova.rks-gov.net/Security/Index.

Pas zgjerimit të masës për shtesat e fëmijëve, kemi pasur një fluks enorm aplikimesh. Dhe sot më në fund, pas…

Posted by Hekuran Murati on Friday, November 5, 2021

Related posts

Pak njerëz e dinë simbolikën e vërtetë: Çfarë do të thotë kur një grua mban një unazë në qafë?

D V

Britania e Madhe e largon Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme nga COVID-19

D V

SHBA-ja i dhuron FSK-së automjete ushtarake

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More