Agjencia Zhurnal.mk.

Dalin pamjet, në laboratorin e Wuhanit kishte lakuriqë nate të gjallë

Pandemia e Covid-19 ka më shumë se 1 vit që ka bllokuar lëvizjen e lirë të njerëzve në mbarë botën ndërsa mbetet ende mister se si lindi sëmundja që mori miliona jetë.

 

Pamjet e publikuara së fundmi kanë rikthyer sërish dyshimet se virusi mund të ketë dalë nga laboratori, një hipotezë e mohuar vazhdimisht nga autoritetet kineze.

Bëhet fjalë për një filmim ekskluziv të Sky News Australia, i cili shton edhe një herë dyshime për origjinën e koronavirusit. Siç mund ta shihni në videon e mëposhtme, pamjet tregojnë një shkencëtar që ushqen një lakuriq nate me një krimb.

Filmimi ekskluziv i Sky News Australia shton edhe një herë dyshimet për origjinën e koronavirusit.

Videoja është bërë nga Akademia Kineze e Shkencave me rastin e laboratorit të ri të biosigurisë të nivelit 4 dhe është regjistruar në maj 2017.

Related posts

U përmend edhe Kosova, të njohurat dhe të panjohurat pas bisedës mes Vuçiqit dhe Putinit

Z.H

Zelensky: Rusët lanë mina kudo

D V

Papa: Pandemia, testi më i madh i kohës sonë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More