Agjencia Zhurnal.mk.

Dalin detaje të reja nga aksidenti tragjik në Itali: Orjol Lame akuzohet për ‘vrasje në rrugë’

Orjol Lame akuzohet për ‘vrasje në rrugë’, sipas kodit penal të shtetit italian.

 

Lame ishte drejtues i automjetit ‘Fiat’ që u përplas në Reggio Emilia duke shkaktuar katër viktima.

Viktimat ishin partnerja e tij 22-vjeçare, Shane Hysenaj, fëmija i tyre 1 vjeç e gjysmë, dhe vëllai dhe motra e Shane Hysenajt, të dy të mitur.

Lame është i vetmi i mbijetuar, por gjendja e tij mbetet ende kritike.

Testet toksikologjike pas aksidentit nxorrën se Lame kishte qenë i dehur dhe nën efektin e lëndëve narkotike kur ndodhi përplasja.

Mediat italiane bëjnë me dije se Lame nuk kishte marrë kurrë leje drejtimi italiane, dhe automjeti që drejtonte ishte i pasiguruar.

Më herët Lame ishte dënuar edhe për trafik droge.

32-vjeçari ishte i paligjshëm në Itali ndërsa kishin nisur proceset për marrjen e lejes së qëndrimit nëpërmjet fëmijës së tyre i cili ndërroi jetë në aksident.

Related posts

Rënie gurësh në aksin Elbasan-Librazhd, kalimi në një korsi në “Kthesën e Murrashit”

Xh M

Fevziu shpërthen ndaj Artan Hoxhës: Unë nuk rri si legen para europianëve, ka palaço plot në Europë

Z.H

Rama: Po punohet që të njihet si pjesë e integruar në sistemin e Bashkimit Evropian

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More