Agjencia Zhurnal.mk.

Daku zbulon arsyen pse u largua nga grumbullimi me Kosovën

Sulmuesi i Kosovës Mirlind Daku edhe pse ishte i ftuar nga trajneri Alaing Giresse për miqësoren kundër Armenisë, ai nuk ishte i pranishëm në ndeshje dhe pak para saj u largua nga grumbullimi.

Arsyen e largimit e ka bërë të ditur vet Daku përmes një shkrimi në “Facebook” ku ka thënë se ishte i sëmurë dhe kjo e detyroi që ta braktiste skuadrën.

 

“Pas një sëmundje që pata u detyrova të largohem nga grumbullimi me Kosovën. Më vije shumë keq që nuk munda të jem në fushë për t’i ndihmuar shokët e skuadrës. Faleminderit të gjithëve për mesazhet dhe kujdesin, tani jam duke marrë terapinë dhe po bëhem më mirë.”, ka sqaruar Daku.

Kosova barazoi me Armeninë me rezultat 2-2 në “Fadil Vokrri”.

Related posts

Formacionet e mundshme: Ajax – Benfica

D V

Destan Adili nuk ndalet, fiton edhe Kupën e Maqedonisë me Rabotniçkin

A.S.

Yordenis Ugas u dërgua me urgjencë në spital, pas nokautit brutal nga Errol Spence

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More