Agjencia Zhurnal.mk.

Dafina Zeqiri me performancë të veçantë në natën e parë të Festivalit të Këngës në RTK

Ajo ka rikthyer në skenën madhështore të Festivalit të Këngës në RTK një projekt muzikor të realizuar dhjetë vite më parë.

Bëhet fjalë për artisten Dafina Zeqiri, e cila mbrëmë (e enjte) ka performuar këngën “Veç ti” në edicionin e parë të këtij kompeticioni muzikor.

Këngëtarja e famshme ka bërë një interpretim të jashtëzakonshëm si e ftuar speciale në event.

Foto: Screenshot/YouTube

34 vjeçarja shkëlqeu me një fustan të gjerë të zi, i cili e bëri të duket edhe më veçantë.

Nata e parë ndërkohë mirëpriti mysafirë të ndryshëm e pati një audiencë të mrekullueshme.

Në këtë mbrëmje performuan disa artistë si: Neki Emra, Mentor Mripa, La Fazani, Albin Nikprelaj etj.

Foto: Screenshot/YouTube

Nga ana tjetër, drejtori Gjeneral i Unionit të Transmetuesve Evropian (EBU), Noel Curran ka përgëzuar Kosovën (RTK) për organizimin e edicionit të parë të Festivalit të Këngës.

Shpresojmë po ashtu që EBU sa më supejt ta pranoi Kosovën në Eurovision.

Related posts

Burri i Shkurte Fejzës: Gruaja dhe fëmijët e mi kanë përjetuar skena të dhimbshme

Xh M

Pro Band lanson duetin me Ganën, quhet ‘Goce Goce’

Xh M

“Sa shpejt ikin vitet” – Marina Vjollca publikon një fotografi para 17 vjete

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy