Agjencia Zhurnal.mk.

Dacia ka njoftuar një model me shtatë vende për Panairin e Motorit në Mynih

Kompania rumune Dacia ka njoftuar një model me shtatë vende për Panairin e Motorit në Mynih.

 

Ajo do të shfaqet në panairin tregtar të Mynihut, i cili do të zhvillohet në shtator. Dacia është duke përgatitur premierën botërore të modelit, emri i të cilit nuk është zbuluar ende, por dihet se do të jetë një “veturë e gjithanshme familjare me shtatë vende”.

Me siguri do të jetë një version prodhimi i prototipave të parë në muajt e fundit. Një i sapoardhur në ofertën e Dacia ka të ngjarë të zëvendësojë kamionçinë Logan dhe modelin Lodgy. Në varësi të fillimit të shitjeve, mund të jetë modeli i parë me logon e re të Dacia-s të prezantuar disa javë më parë.

Disa kanë spekuluar se Dacia do të zbulojë modelin Bigster më 3 shtator, një SUV më i madh me segment C që pozicionohet mbi Dusterin e rifreskuar së fundmi. Sidoqoftë, megjithëse koncepti u prezantua në fillim të vitit, modeli i prodhimit nuk pritet deri në mes të dekadës.

Nga ana tjetër, modeli i ardhshëm i ulëseve me tre rreshta ka të ngjarë të jetë një përzierje e crossover dhe minivan bazuar në gjeneratën e fundit të Logan dhe Sander. 

Related posts

Porsche prezanton Caymanin më të shpejtë dhe më të fuqishëm – shpejtësinë nga 0-100 km/h e arrin për 3,4 sekonda

D V

Mercedes-AMG GLE Coupe i Brabus mundësohet nga 800 kuaj fuqi

D V

Mazda ka zbuluar planet për të ardhmen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More