Agjencia Zhurnal.mk.

Cyberpunk 2077 kryeson shkarkimet e PS4 në 10 ditë të kthimit në “Sony Store”

Cyberpunk 2077, loja kryesore e zhvilluesit polak CD Projekt, kryesoi në shkarkimet e PS4 në Dyqanin PlayStation të Sony muajin e kaluar, në dhjetë ditët pas kthimit të saj në platformë.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, loja u tërhoq nga PlayStation Store në dhjetor menjëherë pas debutimit pasi lojtarët u ankuan për defektet.

Versioni i sa për konzolat PS4 ishte loja më e shkarkuar në SHBA/Kanada dhe Evropë në qershor, sipas blogut të PlayStation.

Cyberpunk shiti gati 14 milion kopje vitin e kaluar, por kompania nuk ka dhënë numra të azhurnuar.

Zyrtari kryesor financiar i kompanisë, Piotr Nielubowicz, tha muajin e kaluar se shitjet fillestare në dyqanin PS pritet të jenë më të larta për shkak të “kërkesës së mohuar”.

Ndërkohë bëhet e ditur se aksionet e CD Projekt u rritën 3 për qind në tregtinë e hershme. 

Related posts

BMW paraqet një “karrige futuristike” të lojërave

D V

Ora Meta Facebook ka një vrimë, sipas imazheve të para

D V

Shikoni në 3D detajet e Samsung Galaxy S21 FE

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More