Agjencia Zhurnal.mk.

Çun Lajçi sqaron postimin lidhur me faljen e Gold AG: Shkrimi im nuk ishte kundër Arianit dhe asnjë besimtari të devotshëm

Ditën e djeshme (e shtunë) është bërë virale një fotografi e reperit Gold AG, i cili ndali veturën në Rrugën e Kombit për të falur namazin.

 

Lidhur me këtë, reagimet kanë qenë të shumta në rrjete sociale e një të tillë e bëri edhe aktori Çun Lajçi.

Aktori i mirënjohur ka sqaruar se publikimi i tij nuk ishte kundër Arian Agushit dhe asnjë besimtari të devotshëm.

Foto: Gold AG/Instagram

“E shoh të obligueshme t’ua sqaroj letrën për faljen e namazit rrugëve…  Unë jam i fesë myslimane. Arian Agushin e kam më shumë se mik dhe e admiroj për rrugën e tij të mirë dhe lutjet që ia bën të madhërishmit!”.

“Gati në të gjitha spotet e këngëve të tij, jam edhe unë në cilësinë e aktorit, që lë të kuptohet se jam munduar t’ia madhëroj punën e tij!”.

“Por, shkrimi im, s’ishte kundër faljeve, as rrugëve, as fushave, as xhamive! Ishte vetëm fotografia provokative, që linte të kuptohej se po bëhet propagandë fetare, duke e ditur se i kemi edhe dy fe tjera!”.

“Ky ishte shkaku i shkrimit, por jo kundër Arianit dhe asnjë besimtari të devotshëm! Arianit i kërkoj falje sepse nuk e kisha për të keq, vetëm thashë faluni për vete jo për fotografi…”, shkruan mes tjerash në sqarimin e Lajçit.

Foto: Facebook

Related posts

Sara Hoxha tregon si erdhi ideja për emrin e vajzës Poem

D V

“U shëmtova shumë”/ Almeda flet për lindjen e vajzës: Tolga më tha nuk do bëjmë fëmijë të tretë

D V

Jared Leto bie në sy me kostumin e tij interesant në premierën e “House Of Gucci” në Londër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More