Agjencia Zhurnal.mk.

Cristiano Ronaldo përballë Ronaldos Nazarios: Çafër ndodhi në takimin e vetëm mes tyre?

Ronaldo Nazario ishte absolutisht i papërshtatshëm për kundërshtarët gjatë karrierës së tij.

 

Sulmuesi brazilian bëri disa gjëra të jashtëzakonshme për PSV-në, Barcelonan dhe Interin.

Ai doli kundër mbrojtësve legjendar dhe i bëri ata të duken si amatorë.

Fatkeqësisht, karriera e tij u përshkua nga lëndimet dhe ai shkoi në një rënie të vazhdueshme në fillim të shekullit.

Sidoqoftë, në kohën kur doli në pension në vitin 2011, Ronaldo kishte zbritur si një nga lojtarët më të mirë të këtij sporti.

Në 2002, Cristiano Ronaldo doli në skenë.

Ai ka vazhduar të ketë një karrierë mbresëlënëse duke luajtur për Manchester United, Real Madridin dhe Juventusin.

Fatkeqësisht, ndërsa karrierat e tyre ishin në nivel të lartë për disa vjet, ne kurrë nuk arritëm t’i shihnim dy emrat legjendar të luftonin gjatë një loje konkurruese.

Sidoqoftë, ata u takuan një herë: në një ndeshje bamirësie në korrik të vitit 2005.

Ronaldo Nazario doli për Fondacionin e Luis Figo, ndërsa Cristiano ishte në aksion për bamirësinë e Ronald McDonald House.

Asnjë nga lojtarët nuk ishte në kulmin e tyre: Ronaldo Nazario po vinte në fund të karrierës së tij, ndërsa Cristiano sapo kishte filluar.

Por, braziliani ishte ende një yll i vendosur me përvojë në anën e tij dhe ai e mori më të mirën nga emri i tij në lojë.

Fondacioni i Luis Figo fitoi 2-1, falë dy golave nga Ronaldo Nazario.

Ai e hapi rezultatin pas vetëm gjashtë minutash, e më pas ia doli të dyfishonte rezultatin e skuadrës së tij 20 minuta më vonë.

Related posts

Shqiptarët pushtojnë Superligën e Turqisë në futboll – plot 17 prej tyre luajnë në 10 skuadra elitare

Lea Muslija

‘Një puthje është krejt çfarë duhet’ – pse tifozët e Liverpoolit e këndojnë “One Kiss” të Dua Lipës, si u bë hiti i shqiptares një himn në Anfield

D V

Kriza financiare, Evertoni detyrohet të shesë njërin mes Richarlison ose Calvert-Lewin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More