Agjencia Zhurnal.mk.

Cristiano Ronaldo dështon nga penalltia në ndeshje ndaj Irlandës

Portugalia po  zhvillon ndeshjen e katërt eliminatore për Kupën e Botës ndaj Irlandës.

 

Portugezët kishin rast shumë të mirë të kalonin në epërsi, kur në fillim të ndeshjes fituan penallti.

Por nga pika e bardhë nuk arriti të shënojë ylli i ekipit portugez, Cristiano Ronaldo, pasi thënë më mirë portieri Gavin Bazunu, bëri pritje të madhe.

Portugalia nga tri ndeshja ka marr 7 pikë deri më tani.

Ronaldo ka shënuar vetëm një gol në këto eliminatore deri më tani.

Related posts

E rrallë dhe e bukur: Dardanët shfaqin koreografinë speciale në takimin Kosovë-Greqi

D V

Derbi i Ligës Premier: Liverpool – Manchester City, publikohen formacionet zyrtare

D V

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve – vëmendja në derbin mes Chelseat dhe Juventusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More