Agjencia Zhurnal.mk.

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete dhe 5 raste të reja në Tiranë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 2658 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, pesë qytetarë në Tiranë.

 

Aktualisht janë 89 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë.
Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.
Janë shëruar 2 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,052 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (12 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 2
Të shtruar në spitale 7
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2658

Testime totale 837,388
Raste pozitive 132,597
Raste të shëruara 130,052
Raste Aktive 89
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 35
Elbasan 12
Fier 11
Korçë 8
Vlorë 7
Shkodër 5
Lezhë 4
Durrës 4
Kukës 2
Gjirokastër 1

Related posts

Kryeministri Rama publikon apelin e Reshat Arbanës: Ti mbrojmë njerëzit e zemrës nga transmetimi i këtij virusi të rrezikshëm

D V

‘President pas vitit 2030?’ Kryeministri Rama: Do i kthehem pasioneve të mia

D V

Basha reagon pas fjalimit përmbyllës të mandatit të dytë qeverisës: Asgjë e re nga përsëritja e mashtrimeve të vjetra

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More