Agjencia Zhurnal.mk.

Coronavirus në Shqipëri, 78 të infektuar dhe 3 humbje jete në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 78 raste pozitive për Covid-19. Në raportimin ditor të rasteve, Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 1,146 testime të kryera kanë rezultuar të infektuar 33 qytetarë  në Tiranë, 6 në Fier, Gjirokastër, 5 në Elbasan, 4 në Sarandë, 3 në Mirditë, Patos, 2 në Lushnje, Delvinë, Devoll, Kuçovë, 1 në Shkodër, Kukës, Tropojë, Kurbin, Durrës, Kavajë, Mallakastër, Vlorë, Dropull, Pogradec.

Janë 1,531 pacientë aktivë me COVID-19 në Shqipëri.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 46 pacientë, nga të cilët 7 janë në gjendje më të rënduar. Po ashtu, bëhet e ditur se në 24 orët e fundit ka tre humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetar nga Kavaja 68- vjeç, një qytetar nga Tirana 71 vjeç dhe një qytetar nga Durrësi 77 vjeç.

Statistika (06 Mars 2022)

Raste të reja ditore           78
Të shëruar në 24 orë        114
Të shtruar në spitale         46
Humbje jete në 24 orë        3
Testime ditore                   1,146

Testime totale               1,752,127
Raste pozitive                 272,210
Raste të shëruara           267,197
Raste Aktive                       1,531
Humbje jete                         3,482

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              431
Fier                   276
Lezhë               189
Elbasan           113
Vlorë                104
Kukës              102
Berat                99
Shkodër            86
Gjirokastër       63
Korçë                45
Durrës               19
Dibër                  4

Related posts

5 raste pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Xh M

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për ndërhyrjen në sistemet shtetërore

Xh M

Bilanci i mbrëmjes së dhunshme në Tiranë, 10 policë të plagosur, 60 tifozë të shoqëruar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More