Agjencia Zhurnal.mk.

Conte arrin në Londër, zyrtarizimi te Tottenhami vetëm çështje orësh

Antonio Conte është buzë emërimit trajner i ri i Tottenhamit, megjithëse ishte afër ta merrte drejtimin e Manchester Unitedit. Conte tashmë ka ateruar në Londër, teksa në mbrëmje do të takohet me drejtuesit e Tottenham për detajet e fundit dhe nënshkrimin e kontratës deri në vitin 2023.

 

Fitorja e Unitedit 3:0 kundër Tottenhamit e shtyu këtë të fundit ta shkarkojë trajnerin Nuno Espirito Santo, duke i hapur rrugë emërimit të Contes. Tottenhami është në vendin e tetë në Premierligë me 10 pikë më pak se lideri Chelsea.

Related posts

Mourinho i indinjuar me kartonin e kuq të Pellegrinit: Do të apelojmë atë, duhet të luaj në derbi

D V

Pa mëshirë! Federata e Holandës ia ndalon hyrjen në stadium për pesë vite djaloshit që hyri për t’u fotografuar me Depay

D V

Spalleti refuzoi t’ia jepte dorën trajnerit kundërshtar, Spartak Moska tallet me një meme për kapjen e Saddam Husseinit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More