Agjencia Zhurnal.mk.

Çmimi Oscar për kastin më të mirë prezantohet nga viti 2026

Drejtuesit e Akademisë Bill Cramer dhe Janet Young thanë në një deklaratë se drejtorët e kastit “luajnë një rol thelbësor në krijimin e filmave”.

“Ndërsa Akademia evoluon, ne jemi krenarë të shtojmë kastin në disiplinat që njohim dhe festojmë,” thanë ata.

Oscari për kastin më të mirë do të jetë kategoria e parë e konkurrencës që nga viti 2002 kur u prezantua çmimi për filmin më të mirë të animuar, kujton BBC.

Ceremonia Oscar e sivjetme, e organizuar nga prezantuesi amerikan Jimmy Kimmel, do të mbahet në Los Angeles më 10 mars.

Related posts

Vdes Iris Apfel ylli i modës amerikane

Xh M

Të ruhemi nga pseudoshkenca e sharlatanëve

D V

Organizohet eventi madhështor “The Best Of Europe Awards 2024” në Stamboll

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy