Agjencia Zhurnal.mk.

Çmimi kryesor në PriFest do të mbajë emrin “Vjosa Berisha”

Këtë vit do të mbahet edicioni i 14-të i Festivalit të Filmit “PriFest”.

Kur janë prezantuar edhe filmat që do të garojnë për çmimet kryesore, është prezantuar edhe një risi e re.

 

Tashmë çmimi kryesor “Hyjnesha e Kuqe” do të mbajë emrin “Vjosa Berisha” dhe do të nisë të ndahet nga ky edicion.

Edicioni i 14-të i “PriFest”-it mbahet nga 20 deri më 25 shtator 2022 dhe i dedikohet drejtoreshës së ndjerë, Vjosa Berisha.

Related posts

Kanye West tregoi se nuk ka lexuar asnjëherë libër

Lea Muslija

Kori Siparantum fiton çmim në Olimpiadën e koreve botërore “World Choir Games 2021”

D V

Bella Hadid flet sërish për betejën me shëndetin mendor dhe pse vendosi të ndajë këtë me fansat në Instagram

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More