Agjencia Zhurnal.mk.

Çmimi i peletit në Kosovë shënon sërish ngritje

Zëdhënësi i Prokurorisë Speciale, Ekrem Lutfiu është ankuar sërish për çmimin e peletit.

 

Ai, në Facebook, ka shkruar se një ton pelet kushton 480 euro.

Për të njëjtën çështje ai ka shkruar edhe më 13 korrik të këtij viti, ku ka thënë se një tol pelet atëherë ka kushtuar 400 euro, që i bie se për dy muaj çmimi i një toni pelet është rritur për 80 euro.

“Dallimet në çmime: Korrik 2021, një ton pelet 179 euro. Korrik 2022, një ton pelet 400 euro! A ka kush merret me prodhuesit dhe importuesit e peletit?, ka shkruar ai”, ka shkruar ai më 13 korrik.

Related posts

Mot me diell, temperaturat deri në 18 gradë

D V

Ngritet aktakuzë ndaj Sami Kurteshit, ai thotë se nuk është në dijeni për këtë

D V

Kurti në Greqi: Na duhet ndihmë për të luftuar korrupsionin e krimin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More