Agjencia Zhurnal.mk.

Çmimet e Google Pixel 8 dhe Pixel 8 Pro në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA shfaqen së bashku me specifikat kryesore

Google do të prezantojë dyshen Pixel 8 më 4 tetor.

Ne tashmë e dimë se si do të duket telefoni dhe raportet sugjeruan një rritje çmimi në Evropën Kontinentale.

Sot, kostoja e supozuar e telefonit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara u shfaq gjithashtu në internet, dhe një nga rrjedhjet kishte gjithashtu specifikat kryesore të dy telefonave.

Pixel 8 do të fillojë nga 699 funte (803 euro) 699 dollarë dhe do të ketë 8 GB RAM. Pixel 8 Pro thuhet se në Britani kushton 999 funte (1,148 euro), por vetëm 899 dollarë në SHBA me ekranin e tij të ri LTPO OLED. Pixel Watch 2 do të kushtojë 349 funte (401 euro), raporton GSM Arena.

Google Pixel 8, Pixel 8 Pro prices in the UK, US appear along with key specs

Pixel 8 bazë është padyshim një përmirësim “i butë” krahasuar me paraardhësin duke mbajtur të njëjtat kamera. Ndryshimi i madh ka të ngjarë të vijë nga çipi Tensor G3 me fuqi më të mirë përpunuese. Sensori pas kamerës selfie gjithashtu do të ndryshojë, dhe kjo bëhet tek të dy telefonat.

Pixel 8 Pro po sjell një kamerë të re ultra të gjerë 48 MP, duke zëvendësuar sensorin 12 MP në Pixel 7 Pro, megjithatë, ai do të mbetet në versionin e thjeshtë.

Ngjyra “hero” do të jetë bluja që kemi parë në disa promo, dhe këtë herë, kamera e tretë do të vendohet në dizajnin e formës ovale pranë dy kamerave të tjera.

Related posts

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

D V

Meta mbyll mijëra llogari false në Kinë

Xh M

Microsoft lanson funksionin për gjenerimin e imazheve nga teksti, do të jetë i integruar në Paint

D V