Agjencia Zhurnal.mk.

Çmime të reja të derivateve, lirohet benzina

Shkup, 23 nëntor – Çmimi i benzinave BS 95 dhe BS 98 ulet për dy denar e gjysmë ndërsa dizeli nuk ndryshon, informon Zhurnal.

 

Nuk ndryshon gjithashtu edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë.

Kështu, nga sonte në mesnatë, çmimet e derivateve do të jenë si në vijim:

BENZIN BS 95 = 86,5 denarë
BENZIN BS 98 = 88,5 denarë
DIZEL = 90 denarë
Vaji ekstra i lehtë = 85,5 denarë
Mazuti = 43 denarë

Related posts

Inspektorët e DAP-it për kontroll në “KAM”, marketet janë mbyllur pasi mbrëmë është ndërprerë regjistrimi i mallrave

D V

Zaev: Po të isha tradhtar, nuk do të kishte veto! Ka zgjidhje të pranueshme për të dyja palët

R Zh

Teuta Arifi: Agjenda e blertë nënkupton projektin e madh të gazifikimit, projektet e kanalizimeve dhe të teatrit që u nënshkrua sot

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More