Agjencia Zhurnal.mk.

CMG-ja, studio e parë në botë e transmetimit të drejtpërdrejtë 5G në trenat me shpejtësi të lartë

Grupi Mediatik i Kinës (CMG) do të ofrojë transmetimin e drejtpërdrejtë të videove me qartësi ultra të lartë (UHD) nga një tren që lëviz me shpejtësi 350 km në orë.

 

CMG-ja përuroi të enjten studion e re moderne të transmetimit të drejtpërdrejtë në linjën hekurudhore të shpejtësisë së lartë që lidh kryeqytetin kinez Pekin me qytetin bashkorganizator të Olimpiadës Dimërore Zhangjiakou, duke treguar epërsinë e Kinës në teknologjinë e re.

Hapja e studios, e cila përfshin zbatimin e ri të teknologjisë 5G+4K/8K+AI në transmetimin e drejtpërdrejtë televiziv UHD në një hekurudhë me shpejtësi të lartë, është një dëshmi e risive teknologjike të CMG-së dhe e përpjekjeve të saj për të ofruar mbulim sa më cilësor të Lojërave Olimpike 2022 për një audiencë sa më të gjerë të mundshme.

Related posts

Goditet Kievi, 4 shpërthime të fuqishme zgjojnë kryeqytetin

Xh M

SHBA ka bërë thirrje për krijimin e një zone të çmilitarizuar rreth termocentralit Zaporozhje në Ukrainë

Xh M

Edhe Franca e bojkoton konferencën e OKB-së mbi racizmin

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More