Agjencia Zhurnal.mk.

Çka po ndodh, ylli i Bayern probleme me zemrën

Ylli i Bayern Munich me probleme me zemrën

 

Mbrojtësi i Bayern Munich, Alphonso Davies, është lënë jashtë fushës me prova të inflamacionit të muskujve të zemrës pasi u infektua me koronavirus, tha të premten trajneri Julian Nagelsmann.

Lojtari kanadez do të jetë jashtë fushës për të paktën “javët e ardhshme” pasi inflamacioni, i njohur si miokarditi, u zbulua në një ekzaminim pasues pas kthimit të tij në stërvitje këtë javë, tha Nagelsmann. Trajneri e përshkroi inflamacionin si “të butë” dhe “jo aq dramatik”, duke përmendur rezultatet e një ekzaminimi me ultratinguj.

“Pavarësisht kësaj, ajo duhet të shërohet dhe kjo do të marrë patjetër një kohë të caktuar,” tha Nagelsmann.

Sipas ekspertëve, miokarditi është një gjendje e lehtë, e përkohshme në shumicën dërrmuese të rasteve.

Bayern tha javën e kaluar se Davies kishte rezultuar pozitiv dhe ai ishte kthyer në stërvitje të mërkurën. Nagelsmann tha se Davies tani do të ndalojë stërvitjen deri në njoftimin e mëtejshëm për t’i dhënë kohë trupit të tij për t’u rikuperuar.

Related posts

Andi Hoti është ftuar nga Simone Inzaghi te ekipi i parë i Interit

Z H

Zyrtare: Visar Musliu zbarkon në Gjermani, do të luajë për Ingolstadt

Z H

Laporta iu drejtohet tifozëve të Barcelonës pas humbjes së turpshme ndaj Bayern Munich

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More