Agjencia Zhurnal.mk.

City-Chelsea, formacionet zyrtare

Manchester City që tashmë është zyrtarisht kampion i ri i Premier LIgës, do të ballafaqohet sot me Chelsean në stadiumin “Etihad”.

Përball skuadrës së Guardiolas që tashmë luan vetëm për prestigj, Chelsea i Frank Lampardit do të synojë fitoren për t’u ngjitur sa më lartë në renditjen tabelare pasi momentalisht është në vendin e 12-të.

Ndeshja do të nis nga ora 17:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Manchester City: Ortega Moreno, Walker (C), Akanji, Laporte, Lewis, Phillips, Foden, Palmer, Mahrez, Gomez, Alvarez.

Chelsea:Kepa, Fofana, Silva, Chalobah, Azpilicueta, Loftus-Cheek, Enzo, Gallagher, Hall, Sterling, Havertz

Related posts

Guardiola: Çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

D V

Njëmbëdhjetë alpinistë vdiqën nga shpërthimi i vullkanit, vazhdon kërkimi për të tjerët

D V

Joao Felix shpjegon festën pasionante pas golit ndaj klubit mëmë

D V