Agjencia Zhurnal.mk.

Çitaku i drejtohet Kurtit: Kryeministër, kur nuk di nuk është marre me pyet

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar në lidhje me reduktimet e energjisë elektrike.

Ajo ka bërë me dije se rryma në banesën e saj është ndalur prej orës 9, dhe sipas Çitakut kjo është si paralajmërim për dimrin e vështirë që po na pret.

“Ne e dimë që kriza energjetike e ka kapluar tërë kontinetin tonë. Po vetëm në Kosovë ka reduktime. Mos shkoni më larg, ja ku e keni Shqipërinë, Malin e Zi, Maqedoninë Veriore. Merrni mësim” shkruan Çitaku në Facebook.

Tutje ajo i drejtohet kryeministrit Kurti duke i thënë se nëse nuk din nuk është marre me pyet.

Reagimi i plotë:

Rryma u ndalë prej orës 09:00, si paralajmërim për dimrin e vështirë që po na pret.

Ne e dimë që kriza energjetike e ka kapluar tërë kontinetin tonë. Po vetëm në Kosovë ka reduktime. Mos shkoni më larg, ja ku e keni Shqipërinë, Malin e Zi, Maqedoninë Veriore. Merrni mësim.

Kryeministër, kur nuk din, nuk është marre me pyet.

Related posts

Trajkoviq: Kam informacione se janë vrarë më shumë se tre serbë, dikush negocioi për ta nxjerrë atë grup nga Kosova

D V

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia ti kthehen menjëherë dialogut

D V

Tensionet në Kosovë, reagon Rusia: Situata është jashtëzakonisht e vështirë

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!