Agjencia Zhurnal.mk.

Chevrolet prezanton Corvette Z06 me 670 kuaj-fuqi, shpejtësinë nga 0-100 km/h e arrin për vetëm 2.8 sekonda

Chevrolet ka prezantuar veturën e re sportive. Corvette Z06 e vë në lëvizje motori V8, që është motori më i fuqishëm që ndonjëherë është prodhuar në një veturë serike.

 

Pakkush ka menduar që Z06 do të vjen me motor 5.5 litra V8, që pa ndihmën e kompresorit do të prodhojë 670 kuaj-fuqi.

Me këtë shpejtësi mund të arrihet pa problem shpejtësia nga 0-100 kilometra në orë për vetëm 2.8 sekonda, e shpejtësia maksimale është e kufizuar në mënyrë elektronike në 320 km/h.

Për bartjen e shpejtësisë në rrotat e pasme, është montuar ndërruesi automatik me tetë shpejtësi me dy pedale. 

Related posts

Xiaomi ka regjistruar një kompani që do të prodhojë vetura elektrike

D V

Australiani u përpoq fizikisht të mbronte Toyota Supra

D V

Tesla rrit çmimin e modelit X dhe varianteve të modelit S me 5,000 dollarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More