Agjencia Zhurnal.mk.

Chevrolet ngroh atmosferën përpara prezantimit të Corvette Z06

Në prag të premierës botërore të Corvette Z06, Chevrolet lëshoi një klip të shkurtër nga dokumentari duke njoftuar vazhdimin e tregimit mbi temën e Corvette të parë me një motor të vendosur në qendër.

 

Chevrolet do të zbulojë Corvette C8 Z06 në botë më 26 tetor, dhe në mesin e njoftimeve të fundit për një version të ri, më të fuqishëm dhe më të shpejtë supersport me dy vendesh është një klip i shkurtër nga dokumentari gjysmë ore “Putting The World On Notice” për premierë.

Në klipin prej 30 sekondash, ndër të tjera, mund të dëgjoni motorin V8 “flat-plane” në veturë me të cilin Chevy dëshiron të jetë krah për krah me më të mirët.

Dihet tashmë se Chevrolet Corvette Z06 do të ofrohet gjithashtu në opsionin me një çati të palosshme, por ende nuk është zbuluar se sa fuqi do të ofrojë motori i përmendur 5.5 litra V8 atmosferik, “zona e kuqe” e të cilit fillon në një i lartë 8.600 rpm. Sipas njoftimeve të mëparshme, shoferi do të ketë në dispozicion më shumë se 600 “kuaj”.

Pas pak ditësh nuk do të ketë më të panjohura për super veturën më të famshme sportive amerikane, e cila duhet të dalë në shitje nga mesi i vitit të ardhshëm. 

Related posts

Kompania e kroatit Mate Rimca do të jetë pronare e Bugatti

D V

Land Rover përgatit Defender me 3 rreshta vendesh

Redaksia

Vetura “futuristike” Lancia Stratos Zero rrugëve të Milanos gjatë të 70-ve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More