Agjencia Zhurnal.mk.

Chelsea i jep ultimatum Interit e Lukakut

Chelsea i ka thënë Romelu Lukakut që të mos paraqitet në stërvitjet parasezonale ndërkohë që negociatat me Interin janë duke vazhduar, por sipas raportimeve në Itali, “Nerazzurrët” kanë pesë ditë kohë për të finalizuar marrëveshjen.

Reprezentuesi belg po shtyn të kthehet në Itali dhe nuk do të rifillojë stërvitjet me Chelsean.

Të gjitha gazetat sportive italiane konfirmojnë se Lukaku nuk do të paraqitet në Cobham deri të hënën kur Blutë do të nisen për turneun parasezonal në SHBA.

Corriere dello Sport dhe Tuttosport shtojnë se Chelsea i ka dhënë pesë ditë kohë Interit për të finalizuar marrëveshjen.

Sipas CorSport, e njëjta gjë vlen edhe për klubet e tjera të interesuara, përfshirë Juventusin, i cili do të kërkojë një sulmues të ri nëse largohet Dushan Vlahovic.

Kjo do të thotë se Lukaku mund t’i bashkohet Chelseat për turneun parasezonal në SHBA javën e ardhshme ose të qëndrojë në Cobham për t’u stërvitur.

Related posts

Spanja për herë të parë siguron pjesëmarrjen në Lojrat Olimpike

Xh M

Derbi spektakolar në Strugë pa fitues, por me katër gola

Xh M

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy